Alphabetical Listing

NAME SCHOOLS CLASS
Mark Alberts Sr. Wooster 2007
Gene Ammirante Bellaire 2014
Bob Anderson Anna 2005
Tom Andreas Dover 1998
*Richard Armstrong OHSAA Commissioner 2002
Bob Arnzen Delphos St. John’s 1995
Charles “Red” Ash Canton South 1988
Carl Bachman Findlay 1987
J. Daniel Baker Delaware Hayes 1988
Scott Bardall Garaway 2017
Tom Barrick Wheelersburg 2015
Roy Bates Northwestern 1989
Dave Bell Zanesville 1997
Dick Berning St. Xavier 1996
Alan Bowen Columbus Central 1993
Paul Bricker Convoy Crestview 1999
Rick Brook Sebring 2001
Alan Burns Youngstown Boardman 1997
John Cabas Salem 1987
Bill Cady Cincinnati LaSalle 2013
Jim Cappelletti Cleveland Heights 2011
Larry Chernauskas Cleveland West Tech 2004
Vince Chickerella Linden McKinley 1995
Fred Church Napoleon 1988
Larry Clark Perrysburg 2003
Will Collins Bellefontaine 2002
Jack Clouse Celina 2006
Tom Cuppert Chillicothe 1993
Harold “Doc” Daugherty Euclid 2002
Tom Davis East Canton 2012
Jerry Doerger Cincinnati McNicholas 2011
*Don Donoher University of Dayton 2000
Max Douglas Newark 1990
Tom Eibel New London 2010
*Wayne Embry Tecumseh 2004
Ray Etzler Convoy Crestview 1996
Charles “Bud” Felhaber Oregon Clay 2004
Gene Ford Cambridge 2007
*Bevo Francis Rio Grande University 1999
Mike Gallagher Wooster 2013
Mitch Gillam Lorain Admiral King 1993
Dick Graeff Arcanum 1992
Jack Greathouse Lancaster 2010
Russ Gregg Columbus Whitehall 1992
Jack Greynolds Barberton 1992
Fran Guilbault St. Henry 2001
Robert Guinta Elyria Catholic 1991
Bob Haas Willard 1996
*Magellan Hairston Waterloo Wonders 1996
Walter Harrop Sr. Shawnee 1987
Walter Harrop Jr. Ashland 2001
*Bob Hart Columbus East 2010
Carroll “CD” Hawhee Waverly 1989
Louis Heckman Ottoville 1990
Dan Hegemier Fort Loramie 2017
George Heller Portsmouth 1992
Don Henderson Springfield North 1991
Paul Highnam Danville 2006
Lee Himmeger Ayersville 1998
Columbus Hines New Lebanon Dixie 1987
Vern Hoffman Mansfield 1987
Larry Holden Beavercreek 2005
Dave Hoover Canton McKinley 2008
*Bill Hosket Belmont, Ohio State 2005
*Mark Huffman Monroe Central 2013
Charles Huggins Indian Valley South 1993
Paul Johnson Lowellville 1990
Larry Jordan Ross Southeastern 2011
*John Joseph Shoot-A-Way 2017
Arch Justus Portsmouth Clay 1995
Bill Kaylor Xenia 1989
Steve Kick Loudonville 1997
Stan Kirby Marion Pleasant 1997
Richard Kiser Eastern Brown 2012
Richard Kortokrax Kalida 1999
Dave Krauss Patrick Henry 2008
Jim Lawhead Lorain Catholic 2002
Henry Lazasz Warren Consolidated 1998
James Lower Canal Fulton Northwest 2010
Joe Lynch Strongsville 2017
Charles Maier Coldwater 2000
Charles McAfee Athens 1987
Robert McClary McDonald 1991
Marv McCollum Hamilton 1987
*Ray Mears Wittenberg University 1995
*Tom Metters The Athens Messenger 1993
Richard Meyer Buckeye Valley 1989
Gene Millard Bexley 1990
Bob Miller Thomas Worthington 2017
Jackie Moore Columbus Walnut Ridge 1988
Hank Morus Frontier 1994
Ron Moschella Boardman 2016
*Clair Muscaro OHSAA Commissioner 2008
Ken Newlon Canton McKinley 1987
Jim Osborne Gallia Academy 2014
Norm Persin Oak Hill 2016
Joe Petrocelli Archbishop Alter 1999
Frank Phillips Chagrin Falls 2008
Jane Poeppelman Fort Loramie 1998
Dick Potts Hannibal River 1994
Gretchen Prichard Lima Bath 2000
Herman “Bup” Rearick Canton McKinley 1988
Perry Reese Jr. Berlin Hiland 2001
Dale Reichenbach Elyria Senior 1995
Tom Rettig Tippecanoe 2009
Mike Riley Canton McKinley 2009
Jim Robinson Maumee 2014
John “Butch” Rossi Middletown Fenwick 1995
Herb Russell Grove City 1991
Jack Ryan Columbus St. Charles 1992
Bob Seggerson Lima Central Catholic 2011
Gary Shaffer Washington CH 2004
*Frank Shannon Ohio Wesleyan 1994
Rob Sheldon Bucyrus Wynford 2005
*Bob Shoemaker Heath / Big Walnut 2006
Joe Siegferth Akron Central Hower 1991
Jerry Sigler Sylvania Northview 2015
Dave Sladky Wadsworth 1998
Steve Smith Orrville 2003
*Tim Smith Sylvania Northview 2007
Keith Sooy Medina 2003
Allen Souder Fort Recovery 2009
Jim Staley Centerville 2014
David Sweet Ottawa Glandorf 2008
*Fred Taylor Ohio State University 1991
Henderson Thompson Latham Western 1989
Rick Van Matre Greenfield McClain 2012
Jack Van Reeth West Holmes 2012
Rich Voiers Bay Village 1996
Fran Voll Delphos St. John’s 2003
Bob Von Kaenel Dover 2016
Paul Walker Middletown 1987
Bob Walsh Elyria Senior 2007
Gary Walters Newark 2002
Chuck Watt Steubenville 1994
Paul Wayne Holgate 2015
Al Welch Wayne Trace 2009
John Wickline Rio Grande 1994
Ben Williams Toledo Scott 2000
Steve Williman Liberty Benton 2016
Larry Wilson Massillon Perry 1997
Wayne Wiseman Springfield South 1990
Karen Wittrock Lutheran West 2015
Carl Wolfe Racine Southern 2013
John Woolums Dayton Roosevelt 1993
Glenn Wyville Chagrin Falls 1999
Ray Zawadski Vandalia Butler 2006
Lee Zierolf Sandusky St. Mary’s 2003
* Denotes Honorary Life Member