Girls Coaches

NAME SCHOOL YEAR
Marci Alberts Orrville 2006
Tom Andreas Dover 1993
Nancy Barbo Geneva 2011
Scott Bardall Garaway 2007
Tim Barga Versailles 1993
Del Barr Liberty Union 1994
Ron Bauman Granville 1995
Dud Beaver Upper Arlington 1990
Andra Bell Upper Sandusky 1983
Dave Bell Zanesville Bishop Rosecrans 1984
Tom Benjamin Springboro 2012
Rob Berry Dayton Carroll 2009
Chris Besecker Covington 2006
Tracey Beverly Gahanna Lincoln 1998
Marty Bice Dresden Tri-Valley 2011
Jack Billing Anna 2012
Judy Blair Holy Name 1999
Michael Blatnik St Clairsville 2005
Elaine Boltz Columbus Northland 1981
Andy Booth Wadsworth 2010
Steve Borgis Medina Buckeye 2001
Ron Bowman Watkins Memorial 1987
Jack Brannon Wheelersburg 1997
Bruce Brown St Mary’s Memorial 2003
Kathy Brown Dresden Tri-Valley 1983
Steve Brown Stryker 2012
Gary Burke Fairfield Union 2006
Curt Bucklew Canton McKinley 2002
Bob Beutel Eastlake North 1994
John Burdette Reedsville Eastern 2014
Don Burroughs Southeastern 1991
Don Burrows Bishop Fenwick 2007
Dave Butcher Pickerington 1990
John Cahill Clyde 2012
Chuck Campbell West Branch 2004
Todd Clinton Centerburg 1999
Steve Clippinger Lancaster 1998
Jerry Close Waterford 2010
Jack Clouse Celina 1992
Bruce Clute McDonald 1999
Tim Cogan Kettering Fairmont 2013
Dale Corbett Grove City 2001
Jeran Cox Frankfort Adena 2013
Rick Creager Springboro 2002
Bernie Cropper Georgetown 2008
Pam Davis Canton McKinley 2011
Sam Davis Bishop Watterson 1985
Sue Davis Canton McKinley 1988
Tom Davis East Canton 1991
Doug DeGroff Stryker 1992
John Diehl Warren Howland 2007
Ted Dixon Milford 1992
Christie Dodane Mechanicsburg 2014
Cyndy Driggs Unioto 2010
Joe Dudas Columbus Academy 1992
Randy Duff Miami Valley 2013
Jamie Dunn Poland Seminary 2000
Mark Ehlen Cincinnati Forest Park 1984
Lee Engel Hilltop 1994
Dave English Fairview 1990
Jane Fairall Hughes Center 1995
Doug Fisher Thornville Sheridan 2005
Don Ferer South Range 1995
Tim Filipovich Brookfield 1992
Treva Fortkamp Marion Local 2004
Ed Foulk Springfield Kenton Ridge 1992
Tom Franz Mechanicsburg 1991
Brenda Friend Collins Western Reserve 2013
Rhonda Funkhouser Uhrichsville Claymont 1982
Mike Gallagher Wooster 1996
Deb Gentile Wyoming 1999
Deb Gentile Wyoming 1992
Gary Geller Fremont St Joseph’s 2005
Jeff Gerfen Morral Ridgedale 2000
Frank Goldsberry Chaminade Julienne 1999
Gregg Gooding Jackson Center 2005
Jim Gracyk Pemberville Eastwood 1995
Doug Graham Ironton 2012
John Gresko Louisville 1992
Doug Griffin Heath 2002
Mike Griffith Carlisle 1996
Mary Ann Grimes Dublin Coffman 2010
Dan Grothouse Delphos St John’s 2008
Joe Gural Dayton Oakwood 1981
Denton Guthrie Alexander 2008
Doug Hale Oak Hill 2001
Betty Jo Hansbarger Swanton 1989
Todd Hardesty Dublin Scioto 2008
Don Hardin Heath 1996
Dan Harold Canton Central Catholic 1998
Barb Harrison Canal Winchester 1983
Chris Hart Archbishop Alter 2003
Mark Hartman Antwerp 1987
Rick Hauser Gahanna Lincoln 2007
Jim Hawley Centerville 1986
Paula Hayden Sycamore 2013
Sue Heidlebaugh Buckeye Trail 1989
Dick Heller Oak Harbor 2004
Paul Highman Mount Vernon 1993
Maryann Holderman Riverdale 2012
Dennis Hoops Canal Fulton Northwest 2005
Roger Hooper New Lexington 1986
Darcy Huffman Massillon Washington 1999
Mary Jo Huismann Cincinnati Mother of Mercy 1989
Richard Hura Austintown Fitch 1989
Nate Irwin Liberty Benton 2010
Gary Isler Canton Central Catholic 2014
John Jones Mariemont 2006
Chris Joseph Worthington Christian 2003
Steve Kalinoski Circleville 2009
Bubba Kapral Bellaire St John’s Central 2002
Al Kennedy New Philadelphia 1990
Larry Kisabeth Tiffin Columbian 2010
Richard Kiser Eastern Brown 1988
Dave Kleman Ottoville 1996
Mark Kling Cincinnati McAuley 2005
Butch Kobel Amanda Clearcreek 2011
Gary Kreinbrink Leipsic 2013
Kevin Krier Philo 2001
Dennis Kushlak Cuyahoga Heights 1996
Gerald Lackey Mason 1994
Joe Lang Bishop Ready 2001
Ellen Lawrence Shelby 1984
Dennis Lee Bluffton 1999
Reginald Lee Columbus Brookhaven 1997
Linton Lewis Crooksville 1990
Marc Lewis Lakewood 1996
Jim Lightle South Charleston Southeastern 2010
Dave Linn Buckeye Trail 1982
Bill Lobb Findlay 1995
Steve Lucius New Riegel 2009
Russ Lynch Avon Lake 1990
Connie Lyon Findlay 2008
Charles Maier Coldwater 1986
Amy Manco Avon Lake 2002
Kirk Martin South Charleston Southeastern 1995
Kirk Martin South Charleston Southeastern 1989
Dave Mast Warsaw River View 1984
Tony Matisi Lowellville 2011
Jack Mattimore Toledo Whitmer 1994
Rob Matula Mason 2014
Greg Mauk Lima Bath 2009
Tom Maxwell New Lexington 1991
Diane McClung Fort Recovery 1989
Bill McElroy Marion Elgin 2003
Sean Mercer Ottawa Hills 2008
John Miefert Mansfield Senior 1991
John Miefert Mansfield Senior 1986
Jim Miller Shadyside 2004
Kevin Miller Archbold 2003
Mike Miller Smithville 2011
Tom Montgomery Dayton Dunbar 1996
Ron Moschella Youngstown Boardman 1987
Bill Moss Urbana 1994
Denny Mumaw Miller City 1991
Brad Myers Wauseon 1998
Ray Neill Sandusky Perkins 2009
Jim Niese Holgate 2007
Todd Osborn Wadsworth 2000
Dennis Overstake Greenfield McClain 1996
Pat Pavlansky Canfield 2014
Steve Pfaler Toledo Central Catholic 1997
Frank Phillips Chagrin Falls 1998
Jill Phillips Cincinnati Princeton 2011
Sharon Pitts Ada 1982
Bob Podges Stow Munroe Falls 2008
Jane Poeppelman Fort Loramie 1990
Gretchen Prichard Lima Bath 1989
Gretchen Prichard Lima Bath 1983
Adam Priefer Centerville 2008
Dan Purcell Hamilton Badin 2002
Jack Purtell Reynoldsburg 2012
Bob Raber Kidron Central Christian 2000
Ron Ratliff Watkins Memorial 1993
Tom Rettig Tippecanoe 1988
Doug Reynolds Hopewell Loudon 2000
Greg Rickard Convoy Crestview 2009
Dennis Rissler Liberty Benton 2002
Ernie Robinson Columbus South 1987
John Rossi Middletown Madison 2011
Chris Rump Miller City 2005
Tom Russell Utica 1998
Todd Scarpella St Marys Memorial 1997
Dave Schlabach Berlin Hiland 2001
Bruce Schlosser Holgate 2001
Ken Schneider Pickerington Central 2006
Denny Schrock Doylestown Chippewa 1997
Rick Schwiebert Patrick Henry 2002
Bill Shollenberger Westlake 1985
Carla Siegel Fort Loramie 2007
Jerry Sigler Sylvania Northview 1993
Lori Smith Ottawa Glandorf 2006
Mike Smith Bishop Fenwick 1997
Bill Spencer Columbus Independence 2004
Nann Stechshulte Minster 1993
Geoff Stevanus Garaway 1988
Ron Smythe Edison Local 2003
Jim Snow Gorham Fayette 1990
Lee Snyder Frankfort Adena 1994
Julie Solis Solon 2007
Dustin Spradlin Wheelersburg 2009
Clayton Stahr Logan Elm 1995
Vickie Stambaugh Elmwood Place 1998
Jerry Stein Cincinnati Princeton 1999
Brian Stetler Celina 2013
Rod Stoltz Thornville Sheridan 1989
Jacki Stonebraker Versailles 2009
James Stutzman Miami Trace 2007
Kathy Swink Harrison 2000
Amy Taylor Bucyrus Wynford 2004
Ralph Taylor Logan 1993
Scott Terry LaGrange Keystone 2012
Rich Thiel Tinora 2010
Tim Tucker Margaretta 2006
Daryl Uhde Mansfield St Peter’s 2003
Jack Van Reeth West Holmes 1985
Fran Voll Delphos St John’s 1981
Larry Vogtsberger Liberty Center 1998
Paul Wackerly North Canton Hoover 2001
Lori Wagner Mansfield Malabar 1981
Jason Waldvogel Pettisville 2014
Mike Walsh Elyria Senior 2006
Mike Walsh Elyria Senior 2014
Dan Walters Newark 2000
Mike Ward Marion Pleasant 2004
Dean Washington Columbus Northland 2014
Chip Weiss Westlake 2013
John Whitehouse Tipp City Bethel 1985
Maggi Williams Sidney 1997
John Wilson Loudonville 1992
Nadine Wilson Cincinnati Madeira 1982
Karen Wittrock Lutheran West 1997
Kevin Witucky Beverly Fort Frye 2000
Sue Wolf Fremont Ross 2005
Bill Wolfe Canfield 1991
Mike Workman Granville 2004
Marty Yonkof Avon 1993
Roger Ziegler Salem 1995
Ed Zink Beavercreek 1991
Scott Zollinger Lancaster 2003
Larry Zuercher Dalton 1994